۵ روش هک سئو در ۹۰ روز + ابزارهای آن

هک سئو چیست؟

اگر در مورد سئو بدانید حتما متوجه هستید که سریع انجام دادن آن ساده نیست . من یک مدتی تمام مشتریانی که براشون استراتژی سئو نوشتم را بررسی کردم و تمام کارهایی که برایشان انجام دادم که باعث افزایش رنک آنها شد را لیست کردمو فهمیدم که می توان هک سئو انجام داد .

با بررسی همه ی اون روش ها من ۵ تا روش که “سریعترین هک سئو ” بود را کشف کردم که باعث شد ورودی های ارگانیک را دو برابر کند . وب سایتهایی که بررسی کرده بودم بر روی رنک ۱۰ تا کلمه کلیدی دم دراز (کلمات کلیدی ای که طول بلندتری دارند و برای بالا آمدن پیشنهاد کار کردن بر روی آنهاست) به مدت زمان ۳۰ روز تمرکز کرده بودند . این ۵ هک هم موضوع وبیناری شد که ارائه دادم .

با یک حجم استاندارد از تبلیغات این وبینار یکی از پر طرفدارترین وبینارهایی شد که تا به حال اجرا کرده بودم .

 

به طور واضح بخواهم بگم یک علاقه ی بسیار زیادی برای یادگیری هک سئوی گوگل وجود دارد .

با بررسی تمام شرایط و وبینارم به این نتیجه رسیدم که یک نقشه راه برای نتیجه گرفتن سئو برای کسب و کار بسازم که اگر به درستی انجام شود رنک شما را در ۹۰ روز یا در کمتر از آن دو برابر بهتر می کند . (یعنی پوزیشن شما از ۲۰ به ۱۰ برسد . )

 

این شما و این هم ۵ هک سئویی که رنک شما را به دو برابر در ۹۰ روز یا کمتر ارتقا می دهد .

 

هک سئو  #۱

این ها ۵ روش هک سئو که به شدت باعث افزایش رنکینگ شما می شود

برای مدتی هست که می بینم که در حوزه سئو “بک لینک سازی” به عنوان یک استراتژی سئو ترند شده است که باعث افزایش رنکینگ به صورت طبیعی در گوگل می شود . که اخیرا گوگل بر روی PBN Network (شبکه ای از لینک دهندگان و یکی از روش های خاکستری/سیاه سئو که باعث پنالتی شدن سایت شما می شود) حساس شده است و ممکن است که سایت شما از دور مسابقه خارج شود .

بعد از بررسی ها به این نتیجه رسیدم که مقدار زیادی روش هایی برای سئو وجود دارد که تاثیر چندانی ندارد . برای همین شروع کردم به طراحی یک نقشه راه برای هک سئو . در ضمن توضیح بدهم که هک کردن به معنای میانبر رفتن است .

 

بازدهی رتبه های شما

از دو ابزار زیر برای پیگیری رتبه های خود استفاده کنید :

۱- SEMrush.com

۲- MOZ.com

و نتایج آنها را در یک اکسل یادداشت کنید . شما حتما به این کار احتیاج دارید به دلیل آنکه روند رشد خود را در نقشه راه رصد کنید .

اگر سبک و سیاق گوگل را دنبال نکنید به ترافیک شما صدمه وارد می شود

 

بیشتر از خیلی از چیزها ، تجربه کاربری (UX) برای گوگل اهمیت بسیار زیادی دارد .

به طور کل سه مورد زیر بیشترین تاثیر را در الگوریتم های گوگل دارد :

 1. سرعت سایت
 2. تجربه کاربر
 3. چیدمان صفحه

موردی که خیلی از صاحبان سایت ها نمی دانند این است که به راحتی می توانند متوجه شوند که گوگل چه رتبه ای به شما می دهد .

اولین هک سئوی ما استفاده از Google Speed Insights  هست  (این ابزار بر روی ایرانیها بسته هست لطفا با فندق شکن آن را مشاهده کنید) به دلیل آنکه خیلی از سایت ها به سختی در این بخش شکست می خورند . و خیلی از مواردی که برای  سایت به ما پیشنهاد می دهد به  راحتی می تواند اصلاح شود. با این ابزار گوگل یک امتیاز برای نمایش وب سایت بر روی موبایل و یک امتیاز برای نمایش وب سایت بر روی دسکتاپ به ما از ۱۰۰ می دهد . همچنین به ما نشان می دهد که چه مواردی نیاز هست تا بر روی سایت اصلاح شود .

استفاده از google page insight

سرعت سایت

این موارد را به توسعه دهنده وب سایت خود دهید تا اصلاح شود تا مطمئنا رتبه ی شما ارتقا پیدا کند . البته توی پرانتز بگم که رسیدن به ۱۰۰/۱۰۰ کار خیلی سختی هست  . تقریبا امتیاز حول و حوش ۸۰ یا بالاتر عدد بسیار خوبی است . این موارد آیتم هایی هست که در فضای امتیاز دهی موثر است :

مرحله بسیار مهم در هک سئو

مرحله بسیار مهم در هک سئو

 

هک سئو #۲

 

گوگل یک پرتال ارتباط بسیار مخفی دارد که برای استفاده از آن به شما جایزه می دهد 🙂 . هر پروژه ای که من با آن کار می کنم بر روی وب سایت مشتری Google Web master را نیز نصب می کنم . خیلی از سایت ها آن را بر روی خود ندارند . این یک کاری هست که باعث می شود رنک شما به سرعت بالا رود . 

ایندکس شدن ، چک کردن پنالتی شدن ، لینک های سایت و ترافیک هایی که از جستجوی گوگل می آید و ابزارهایی که در هک سئوی #۳ هست . در بخش پایین می توانید نکاتی را ببینید :

 

ساختمان های بیشتری در گوگل داشته باشید

 • لینک های سایت : گوگل صفحه هایی که بیشتر نمایش داده شوند را بیشتر در نتایج جستجو نشان می دهند .

لودهای سریعتر با Schema

 • هایلایت کردن : حتما با آزمایش کردن صفحات خود ساختار داده های خود را به گوگل بهتر نمایش دهید .

به صورت مستمر خطاها را بررسی کنید

 • خطاها : اگر خطاهایی در کنسول وجود داشته باشد احتمالش هست که گوگل صفحات شما را ایندکس نکند .

تشویق گوگل به ایندکس کردن

 • نقشه سایت :  این یک روش عالی هست برای اینکه صفحات سایت شما ایندکس شود .

 

 

هک سئو #۳

 

ترافیک را از رقبای اصلی تان بدزدید . 

 

شما احتمالا رقیبتان را در فضای آنلاین تان می شناسید . درسته ؟ این راهی است که ترافیک سایت آنها را بدزدید. 

این استراتژی یک کپی رایتز و یک دستیار گرافیکی فوق العاده است . که باعث ایجاد یک میانبر رشد برای سایت شما می شود .

 

قدم اول : بزرگترین رقیب تان را در سایت Opensiteexplorer.org بررسی کنید و تمام بک لینک های ورودی به سایت شان را دانلود کنید . اینها تمام جاهایی هست که گزارشگر ها ، بلاگرها ، و اینفلوئنسرها نوشته هایی را نوشته اند و به سایت آنها لینک داده اند ، که باعث شده است سایت آنها در گوگل رنک بگیرد .

 

قدم دوم : تک تک لینک های ورودی به سایت های آنها را بررسی کنید و بر روی سایت و نویسنده هایی که آن مطالب را نوشته اند تحقیقی انجام دهید و آن را پوشش دهید . و می بایست که تصمیم بگیرید که می خواهید در آن سایت ها هم شما محتوا داشته باشید یا خیر ؟

 

قدم سوم : این جایی است که کپی رایتر می آید . و فضایی است که شما عناوین رقیب تان را می بینید و بررسی می کنید کلمات کلیدی آنها را .

 ۳ نتیجه ی اول گوگل ۷۵% کلیک های گوگل را از آن خود می کنند

به خاطر همین شما شانس این را خواهید داشت که ترافیک آنها را از آن خود کنید .

به عنوان یک نکته ی کنکوری 🙂 این یک روش ایده آل برای لینک سازی با محتواهای متنوع هست برای سایت تان . این خیلی مهم است که بر روی نوع محتوا ، متن لنگر و صفحه ای که به آن لینک داده می شود تمرکز کنید .

 

 

هک سئوی #۴

افزایش رنک بر روی یک کلمه ی کلیدی مانند جذر و مد بر روی تمام کلمات کلیدی تاثیر می گذارد . نقشه راه هم اکنون اینجاست .

خیلی از افراد در مورد محتوای بلاگ شگفت زده اند ، نوشتن پست مهمان یا در مورد قسمت روابط عمومی . افرادی می پرسند که چه کلمات کلیدی ای می بایست داخل آن وجود داشته باشد . این یک هک مهم است .

اگر در ابزار گوگل وب مستر دقت شوید یک نقشه راه کلمه کلیدی درون آن وجود دارد . این نقشه به شما نشان می دهد که کلمات کلیدی ای که در گوگل نمایش می دهد چیست اسم این نمایش در این ابزار Impressions است . اگر شما در واحد بازاریابی تان بر روی Impression تمرکز کنید ، شما شروع به رنک گرفتن و بالا و بالاتر رفتن می کنید .

این یک نمونه نقشه راه برای سایت Roshdinoo.ir هست

نقشه راه سایت رشدینو

نقشه راه سایت رشدینو

 

یک سری از کلمات رنک شده اند ولی من نمی خواستم که اتفاق بیافتد . در اصل به علت محتوایی که منتشر شده است در این کلمات رنک شده ام .

این لیست به شما از کلمات کلیدی مرتبطی می دهد که سایت شما با آنها رنک گرفته است که می تواند با یک استراتژی محتوای درست به درستی بالا بیاید .

برای یک تجربه ی سئو خوب این یک لیست فوق العاده است که تقویم محتوای وبلاگ و برای اینکه لیستی که شامل پست های مهمان و  استراتژی روابط عمومی شما وجود دارد .

 

هک سئو #۵

جلو بردن وظایف سئویی که واقعا گسترش پذیر نیست و ابزارهایی که برای آن لازم است .

ابزارهایی برای سئو وجود دارد که به شما کمک می کند راه را بهتر بروید . که به شما کمک می کند که پروسه ی محتوا خود را دست چیده و نتیجه های مناسبی بگیرید .

گسترش کارهای گسترش ناپذیر

 

این فرآیند نیازمند کارآموز/ان و ترکیبی از ابزارها دارد . ساخت محتواهایی که لینک بگیرند و در دست طلبه هایش قرار گرفتن کار ساده ای است اگر پروسه های آنرا طی کنید . به خاطر همین لینک سازی بوسیله سندیکایی کردن محتوا پنجمین هک سئوی ماست .

 

لیست بررسی کننده های  خفنز

لیست تایتل دهنده های عنوان

ابزارهای تبلیغاتی

 

ابزارهای سوشیال پروری

 • ابزارهای مورد علاقه ی من Buffer و Hootsuite که باعث می شود ترکشن محتوا را هم گیر بیارید .

ابزارهای مورد علاقه ی من برای سئو

 • Docsend
 • Buzzsumo
 • yet another mail merge
 • PipeDrive
 • AdExpresso

 

ابزار گوگل وب مستر 

ابزارها و هک هایی که در این مقاله معرفی کردم همه ابزارهایی هست که خودتون می تونید باهاشون کار کنید . فقط بعضی هاشون نیاز به تجربه ی بیشتری برای خوش دستی  دارند . برای کسانی که رهبر یک برند ، استارتاپ هستند یا کاره ی دیگه ای هستند این روش ها به شدت توصیه می شود .

ترافیک های اورگانیک (که از SEO آید ) یکی از با ارزش ترین ترافیک های آنلاین هستند . اگر اون بالا قرار بگیرید احتمال زیاد یک مدتی همان بالاها می مونید .

 

حرف آخر

سئو یکی از پرسودترین کانال های بازاریابی هست . پیمودن پروسه های گفته شده در بالا باعث می شود که کم کم رنک بگیرید در جستجوهای گوگل . جدی بگیرید

 

پ.ن : راستی اگر ابزاری می شناسید که می تونه به بقیه کمک کنه کامنتش کنید لطفا 🙂

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *